Mobilní telefony se staly něčím, co dnes považujeme již za běžnou součást našich životů. Najdeme je v podstatě všude, a lze celkem oprávněně předpokládat, že kdokoliv, koho potkáme, jej má, a to bez ohledu na věk či zdravotní stav. Není tedy pochyb o tom, že se jedná o něco, co dokonale změnilo naše životy, a to skutečně velmi rychle. Je tedy dobré se podívat, zda k lepšímu či k horšímu.
V první řadě zde máme fakt, že se tak můžeme kdykoliv komukoliv dovolat. V podstatě tak nejsme nikdy sami, což nám dodává pocit jistoty. Nemusíme se už tolik bát, neboť pokud se nám něco stane, můžeme si zavolat pomoc. Už tedy není potřeba hlásit přátelům či příbuzným, pokud se chystáme třeba někam do přírody.
Tento pocit bezpečí však může být někdy falešný – pokud jsme sami, pak když se nám něco stane a upadneme třeba do bezvědomí, rozhodně si nebudeme moci zavolat pomoc. Rozhodně tedy neplatí, že bychom se měli spoléhat pouze na mobily. Vždy je dobré, aby někdo věděl, kam se v případě potřeby chystáme.
Další velkou změnou je to, že jsme začali mobily využívat jako primární formu zábavy a trávení volného času. Tím však v podstatě neustále zaměstnáváme mozek, který si tak nemá například možnost při čekání na autobus odpočinout. To samozřejmě vede ke zvýšenému stresu, což také není zrovna ideální.
Na druhou stranu však díky němu máme v podstatě neustálý přístup k informacím, takže si můžeme například kdykoliv vyhledat jízdní řád. Nemusíme se tedy spoléhat na to, co se dozvíme na nádraží, nýbrž v podstatě okamžitě a víme tak, kolik máme času.
Je tedy vidět, že mobilní telefony mají svá pozitiva i negativa. Běžnému člověku značně zvyšují pohodlí, což je rozhodně velké plus. Díky nim se naše životy značně změnily – nyní jsme v podstatě neustále ve spojení. Zda je to dobře či špatně, je však otázkou.